MENU

Aktualności - Aktualności

Magia wyścigu Derby
26 czerwca 2017

Ta klasyczna gonitwa dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej, ustanowiona w 1780 roku przez XII lorda Derby, jest we wszystkich krajach świata, w których odbywają się wyścigi konne, jednym z głównych wydarzeń sezonu. Pierwsze warszawskie Derby odbyły się na Polu Mokotowskim w 1896 roku. Zwyciężył ogier Wrogard, własności i hodowli światowej klasy śpiewaków Jana i Edwarda Reszków. W najbliższą niedzielę o godz. 18.30 rozegrane zostaną 73 Derby w historii toru na Służewcu. Na liście startowej jest aż 18 koni, co zapowiada wielkie emocje.

Pamięć legendarnego Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944–1945 i 1946–1954, następcy prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1950–1954, bohatera spod Monte Casino generała Władysław Andersa, który przed wojną posiadał stajnię wyścigową i działał we władzach Towarzystwa Zachęty do Hodowli Koni w Polsce (był jednym z  czterech komisarzy), została uczczona po raz pierwszy na Torze Służewiec. Z tej okazji odbyły się pokazy wojskowe, które zakończyła musztra paradna Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Sportowym akcentem była gonitwa o Puchar Gen. W. Andersa. Patronowała jej córka generała, minister Anna Maria Anders, która udekorowała na padoku zwycięskiego konia.

Liga Mediów
25 czerwca 2017

Notowania po siedemnastu dniach wyścigowych.

Opisy gonitw (25 czerwca)
25 czerwca 2017

Relacja z niedzielnych wyścigów.

Zapraszamy do obejrzenia powtórek niedzielnych gonitw.

Oceny koni na podstawie ich wcześniejszych osiągnięć oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

W sobotę odbywały się tylko gonitwy grupowe. Dwa zwycięstwa odniosły francuskie araby trenowane przez Michała Romanowskiego. W biegu II grupy dosiadany przez Aleksandra Kabardova Fateh pokonał po walce na finiszu prowadzącego w dystansie faworyta V.I.P. Kossacka, a handicapie III gr. zwyciężyła Aljasra z Ireneuszem Wójcikiem w siodle, pewnie bijąc Narcyza.

Zapraszamy do obejrzenia powtórek dzisiejszych gonitw.