MENU

Aktualności - Aktualności

Polski Klub Wyścigów Konnych 6 lutego opublikował zestawienie zawierające liczbę koni zgłoszonych do sezonu 2018 z podziałem na rasy i wiek. Wśród 1257 koni jest:

Plan gonitw 2018
22 stycznia 2018

19 stycznia 2018 roku prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych zatwierdził Plan gonitw 2018 dla Toru Służewiec w Warszawie.

Poniżej plik do pobrania:

Plan_Gonitw_2018

Plan można także znaleźć w górnym menu w zakładce Strefa Wyścigowa.

Rozmowa z dżokejem Szczepanem Mazurem.

Rozmowa z Januszem Kozłowskim, który otrzymał wyróżnienie specjalne za osiągnięcia trenerskie w sezonie 2017, przede wszystkim za sukcesy Shannon Queen (sześć zwycięstw w gonitwach pozagrupowych). Ponadto uplasował się na czwartym miejscu trenerskiego czempionatu z dorobkiem 37 zwycięstw, przy drugiej najmniejszej liczbie startów spośród czołowej dziesiątki.

Rozmowa z trenerskim wiceczempionem Michałem Borkowskim, który otrzymał również wyróżnienie specjalne za osiągnięcia trenerskie w sezonie 2017.

Rozmowa z trenerem Maciejem Kacprzykiem.

Rozmowa z Sergeyem Vasyutovem, który w posezonowych wyborach otrzymał wyróżnienie za Trenerski Debiut Roku.

W ostatnich dwóch sezonach, w rywalizacji trzyletnich arabów dwa utalentowane konie, Shannon Queen i Fazza Al Khalediah, wygrały po sześć gonitw, w tym najważniejsze w swoim roczniku (Białki i Sambora) oraz odniosły zwycięstwa w wyścigu o Nagrodę Porównawczą. Jednak polska klacz, po niecenionym zbytnio w hodowli francuskim ogierze Ainhoa St Faust i od amerykańskiej matki, ale mającej bardzo dobre polskie korzenie Sasanki Faty (w bliskim rodowodzie: Sambor, Czort, Sabellina) wygrała ze starszymi końmi po ciężkiej walce. Natomiast jej francuski pogromca, jak wszystkie inne „alkaheldiahy” własności Polska AKF Sp. z o.o., wnuczek ogierów z najwyższej światowej półki (po mieczu Tiwaiqa, a po kądzieli Amera), finiszował na ciężkim torze jak uskrzydlony, wygrywając pod Natalią Hendzel z nienotowaną w tak prestiżowej gonitwie przewagą – aż o 17 długości! To był po prostu nokaut!